Transport Mebli

Transport Mebli – Jak się przygotować?

Aby Transport mebli nie przyspożył nam kłopotów, musimy go dobrze przemyśleć. Jest kilka czynników które wpływają na cenę transportu i jednym z nich jest odległość jaką mebel musi pokonać zanim znajdzie się w samochodzie. Im dłuższy odcinek tym cena będzie wyższa, natomiast jeśli budynek jest wyposażony w windę samo przeniesienie mebla nie będzie obciążane dodatkowymi opłatami. W wyjątkowych sytuacjach meble spuszcza się z balkonu za pomocą dostępnych narzędzi i taki transport mebla jest najbardziej ryzykowny, toteż droższy.

Kolejnym aspektam który należy wziąć pod uwagę przed samym transportem mebli, jest przede wszystkim ocena czy mebel można dementować i złożyć go ponownie na miejscu docelowym. Niekiedy do przeniesienia mebla który stanowi dość duży gabaryt będzie wymagana pomoc dodatkowej osoby/ osób, co również wpływa na cenę transportu mebli. Jeśli mebel można zdemontować, na pewno nie będzie trudności ze sporowadzeniem go do pojazdu.

Pamiętaj aby przed rozłożeniem mebla upewnić się, że posiadasz instrukcję ponownego montarzu. Jeśli nie, wykonaj dokumentację fotograficzną, która umożliwi ci sprawny montarz mebla na miejscu docelowym. Jeśli meble zostaną przygotowane do transportu przed przybyciem naszego pracownika, cena również zostanie obniżona, ponieważ czas potrzebny na transport mebli zostanie skrócony.

Transport Akwarium

Do transportu akwarium również należy się odpowiednio przygotować. Duże akwaria mogą być bardzo kłopotliwe do przewiezienia ale pamiętając o kilku podstawowych aspektach również można sobie z tym poradzić. Od czego zacząć? Zaczynamy zawsze od odłowienia rybek. Ryby musimy przewieźć w zamkniętym pojemniku lub odpowiednio do tego celu przeznaczonej folii. Ryby muszą być przetransportowane w ciągu kilku godzin, inaczej mogą nieprzeżyć z powodu niskiego natlenowania wody. Po umieszczeniu ryb w zbiorniku do transportu, podobnie postępujemy z roślinnością. Zbiornik opróżniamy, podłoże również umieszczamy w stosownym pojemniku. Gdy akwarium jest puste należy je zabezpieczyć folią aby nie uległo uszkodzeniom podczas transportu.

Twoje meble wymagają transportu? Potrzebujesz pomocy w ich montażu i demontażu? Skorzystaj z naszych usług.